Ekonomi

Mezitli Belediyesi Çalışanlarına Yüksek Terfi

Mersin’in merkez ilçesi Mezitli Belediyesi’nde çalışan memur, kadrolu ve sözleşmeli personel, imzalanan protokole göre maaşlarını aldıkları bankadan 18 bin liralık terfi almaya hak kazandı.

İmzalanan sözleşme ile çalışan sayısına göre Mersin’de en yüksek terfiyi Mezitli Belediyesi çalışanları aldı. Çalışanlarına her zaman ekonomik olarak en iyi imkanları sunmayı amaçladıklarını söyleyen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, ekip personeli, memur ve sözleşmeli çalışanların maaşlarının ödeneceği bankayı belirlerken en yüksek promosyonu sağlamak için hassasiyetle hareket ettiklerini belirtti.

Özellikle ülke olarak ekonomik yükün yaşandığı günlerde çalışanlara katkı sağlamak amacıyla banka yetkilileriyle yoğun toplantılar yaptıklarını kaydeden Tarhan, “Yaptığımız toplantılar sonrasında ilçe belediyeleri esas alınırsa personelimiz en yüksek terfilerden birini almıştır. Geçtiğimiz aylarda Belediye-İş Sendikası ile yaptığımız toplu sözleşme ile yine yüzde 63’e ulaştık. Personelimize yüzde 5’lik ücret artışı vererek bu alandaki en yüksek rakamı yakalamayı başardık. Tüm çalışanlarımızın görevlerini yerine getirirken en iyi ödülü almaları için çalışmaya devam edeceğiz” dedi. – MERSİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu