Haber
Kastamonu’da trafoya yılan girmesi nedeniyle elektriği kesilen köylere enerji verildi.
![](https://haberevciler.com.tr/wp-content/uploads/2023/07/kastamonuda-trafoya-yilan-girmesi-nedeniyle-elektrigi-kesilen-koylere-enerji-verildi-RLhlrh8Y.webp)
Kastamonu’da trafoya yılan girmesi nedeniyle elektriği kesilen köylere elektrik verildi.
Edinilen bilgiye göre, Küre ilçesine bağlı Ersizdekire ve İnebolu ilçesine bağlı Kabalarsökü köyleri ile bu köylerin trafolarından elektrik alan 4 köyde elektrikler kesildi.
Arıza sonrası 2 köyün trafolarına bakmaya giden Başşehir EDAŞ ekipleri, trafoya giren yılanların elektrik akımına kapılarak öldüğünü belirledi ve bunun üzerine elektrikler kesildi.
İki trafodaki yılanları söken ekipler arızayı gidererek 6 köye yeniden elektrik verdi.